صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

پیام استاندار اردبیل به مناسبت روز جهانی هواشناسی

 

                                             بسم الله الرحمن الرحیم

فعالیت برخی دستگاه های اجرایی از جمله فعالیت اداره کل هواشناسی زیرساختی و دارای مسئولیت مهم درپایش وضعیت جوی، جمع آوری داده های هواشناسی، پیش بینی و پیش آگاهی در زمینه تاٌمین و ارتقاء سلامت پروازها، کشاورزی، گردشگری و... می باشد و امروزه این نقش آنقدر گسترش یافته که حتی در زندگی روزمره نقش کلیدی دارد بنابراین آگاهی و شناخت اقلیم و آب و هوا و تغییرپذیری و عدم ثبات آن منبع بسیار ارزشمند و پیش نیاز تصمیم گیری ها درتمام زمینه های توسعه پایدار می باشد.

انتخاب عنوان "اقیانوس، وضع هوا و اقلیم ما" برای روز جهانی هواشناسی در سال 2021، حاکی از اهمیت فوق العاده اقیانوس ها در تنظیم کننده اصلی تغییرات آب و هوا و همچنین پیوند از راه دور آنها بر حوزه هوا و اقلیم کشور و استان ما دارد و پایش مستمر تغییرات آب و هوای سایر مناطق جهان توسط کارشناسان سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل، نشان از اهمیت قضیه دارد.

امیدواریم با تلاش این عزیزان ، شاهد ارتقای بیش از پیش خدمت رسانی در این حوزه و نیز توجه جدی به شعار سال روز جهانی هواشناسی " اقیانوس، وضع هوا و اقلیم ما " برای رویارویی مناسب و علمی با مسائل اقلیمی کشور و استان باشیم.

اکبر بهنامجو
استاندار اردبیل

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1400/1400-01-02(ostandari).htm

تاريخ درج خبر :

02 / 01 / 1400