;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری هفتمین کمیته "هوا_راه" استان اردبیل

پیرو دعوتنامه شماهره 50082/44/17 مورخ 27/11/1395 جلسه هماهنگی دستگاههای اجرائی استان برای مقابله با با مشکلاتناشی از از برف در استان اردبیل و امداد رسانی احتمالی به استان گیلان بعنوان استان معین، راس ساعت 10:30 روز پنجشنبه 28 بهمن 1395 هفتمین جلسه کمیته "هوا_راه" استان اردبیل در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران برگزار گردید.

آقای مسعود امامی یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به اطلاعیه هواشناسی استان مبنی بر بارش برف و کاهش محسوس دما خواستار ارائه گزارش از وضعیت جوی توسط اداره کل هواشناسی استان شدند.

با توجه به پیش بینی بارش برف توام با کولاک در روزهای آینده و در راستای تعامل و اطلاع رسانی در انجام خدمات مطلوب تر به شهروندان و مسافرین، ششمین جلسه دیسکاشن "هوا_راه" در مورخ 24/11/1395 با حضور مدیران و نمایندگان محترم دستگاههای عضو در اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل برگزار گردید.

آقای علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل، بیان داشتند اعتماد مسئولین به پیش بینی های هواشناسی موجب برنامه ریزی صحیح توسط مدیریت خدمات شهری و جاده ای باعث كاهش خسارات احتمالي و نيز آسايش شهروندان و مسافرين خواهدشد.

آقای رسول همتی رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی و دبیر کارگروه بلایای جوی و توفان استان اردبیل با ارائــه نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره به تشریح زمان  رخداد بارش برف در سطح استان پرداخته و به احتمال بارش سنگین برف در استان گیلان اشاره نمودند.

آقای علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گزارشی از محورهای موصلاتی استان ارائه و از آمادگی کامل نیروهای راهداری استان برای برف روبی و کمک رسانی احتمالی در سطح جاده های استان خبر دادند.

آقای آرام حلیم فرماندار شهرستان بیله سوار گزارشی از آمادگی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارائه نمودند.

در ادامه جلسه و پس از بحث و بررسی تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ گردید:

1- مقرر گردید اعضاء محترم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با کلیه امکانات و تجهیزات موجود آمادگی خود را جهت مقابله با حوادث ناشی از برف احتمالی در سطح استان اردبیل و در صورت نیاز امدادرسانی به استان گیلان حفظ نمایند.

2- مقرر گردید کلیه دستگاه های اجرایی استان بویژه صداوسیما از تمامی ظرفیت های موجود در اطلاع رسانی به مردم شریف استان اقدام لازم را مبذول نماید.

3- مقرر گردید فرماندهی پلیس راه استان ضمن هماهنگی با فرماندهی استان گیلان در صورت بارش برف سنگین محدودیت لازم برای خودرها بویژه اتوبوس های مسافربری و عمومی با هماهنگی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعمال نمایند.

4- مقرر گردید شرکت توزیع برق استان نسبت به اعزام 4 اکیپ به تعداد 22 نفر به همراه یک دستگاه بالابر به استان گیلان جهت مرتفع سازی مشکلات ناشی از برف احتمالی اقدام لازم معمول نماید.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-11-28(hava_rah).htm

تاريخ خبر :

30/ 11 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.