;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

ارایه تهک گردشگری در استانداری اردبیل

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل روز شنبه 16 بهمن ماه 1395، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در استانداری استان اردبیل برگزار گردید بیان داشتند عامل هوا و تغییرات آن می تواند خیل عظیم و میلیونی مسافران را شدیداً تحت تاثیر قرار دهد از این رو ستادهای ساماندهی گردشگری باید همواره دیدگاهی روشن از تغییرات هوا داشته باشند.

دولتی مهر یادآوری نمودند غافلگیری مسافران در داخل شهرها و جاده ها بعلت سرد شدن هوا، سیل، بارش برف و یخبندان شدید می تواند تبعات منفی گردشگری و اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی استان در ادامه جلسه به تشریح سامانه تهک گردشگری پرداخته و عنوان کردند در راستای فرآیند ظرفیت سازی و اجرائی نمودن سامانه توسعه هواشناسی کاربـــــردی(تهک گردشگری) و به منظور ايجاد وحدت رويه و هماهنگي در اطلاع رسانی پيش بيني وضع هوا به گردشگران استان که بایستی اطلاعات ارائه شده از سادگي و کارايي لازم برخوردار باشند، که این خود مستلزم يک دانش بسيار تخصصي می باشد تهک گردشگری با ارائه اطلاعات و خدمات بهنگام به ستادهای گردشگری و مسافری در ایام سال می تواند با تجزیه و تحلیل آب و هوا در نواحی مختلف استان و برآورد ضریب آسایش ناشی از مطبوع بودن آب و هوا و معرفی شرایط مطلوب آب و هوایی بپردازد.

ایشان اهتمام کارشناسی و تصمیمات مدبرانه مدیریتی برای هدایت گردشگران سفر به استان اردبیل  طبق برنامه ریزی زمانی و مناطق پیش بینی شده مساعد آب و هوائی و تهیه طرح جامع "اقلیم نمای گردشگری استان اردبیل" را خواستار شدند.

مهندس کنعان پور، مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری اردبیل و ریاست جلسه ضمن موافقت با کلیات صحبت های مدیر کل هواشناسی استان، خواستار انعقاد تفاهم همکاری بین هواشناسی و گردشگری استان شدند.

خبرهای مرتبط:

http://www.mehrnews.com/news/3896679

http://oyaglig.com/40460

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-10-26(farmandar).htm

تاريخ خبر :

29/ 10 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.