;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

دیدار مدیرکل هواشناسی استان با فرماندار خلخال

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل روز یکشنبه 26 دی ماه 1395، علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی در دیدار با فرماندار خلخال در خصوص سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) واقدامات انجام گرفته توضیحاتی ارایه نمود و خواستار همکاری و مساعدت فرمانداری جهت ارتباط بیشتر با دهیاران شهرستان بعنوان لایه چهارم این سامانه گردید. 

وی افزایش ایستگاه های هواشناسی خودکار در مناطق مختلف استان از جمله بخش شاهرود خلخال را از جمله برنامه های اداره کل هواشناسی استان برای افزایش پیش آگاهی مردم از وضعیت و شرایط جوی برشمرد .دولتی مهر از ارائه سه نوع پیش بینی هواشناسی از جمله پیش آگاهی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت به مردم خبرداد و گفت: صحت پیش آگاهی 24 ساعته در استان بیش از90 درصد ، میان مدت 10 روزه 80 درصد و بلند مدت 20 روزه و بالاتر 60 درصد است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل همچنین به سرمای هوا در خلخال اشاره کرد و افزود: بررسی های هواشناسی حاکی از حاکمیت هوای سرد و زیر صفر در 10 ماه از سال در مناطق مختلف شهرستان خلخال است.

فرماندار خلخال نیز در این نشست اظهار داشت : مردم به هواشناسی اعتماد دارند و  هرروز در بسته های خبری شبکه های سیما بحث هواشناسی را دنبال کرده و با یقین از وضعیت آب و هوایی  فعالیت های روزانه خود را تنظیم می کنند.

فریدون بابایی با اشاره به فرسوده بودن ساختمان هواشناسی گفت: هواشناسی نسبت به گذشته پیشرفت خوبی داشته و ما نیز در اعتبارات شهرستان خلخال در سال 1396  به روندتوسعه این اداره کمک خواهیم کرد.

فرماندار خلخال با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان خلخال و کوهستانی بودن این منطقه از استان گفت: مردم در وضعیت فعلی با بالا بودن گاز بهاء در مشکل قرار دارند و ما خواستار این هستیم که مثل سابق این وضعیت در شهرستان خلخال به هشت ماه برگردد

فرماندار خلخال سرمازدگی را اصلی ترین مشکل کشاورزان در طول دو تا سه سال اخیر عنوان و گفت: در این وضعیت آب هوایی بیشترین خسارات به بخش کشاورزی شهرستان  وارد شده است  و شرایط کشاورزی و باغبانی در منطقه خلخال کاملا با شرایط در مناطق دیگر استان فرق می کند و باید با اطلاع رسانی و آموزش وسیع در سطح روستاها وشهرها انجام گیرد تا در کاهش خسارات موثر باشیم.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-10-26(farmandar).htm

تاريخ خبر :

29/ 10 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.