;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

تاکید استاندار اردبیل برای استفاده از پیش آگاهی های جوی

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی اردبیل، استاندار اردبیل در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، کشاورزان را برای استفاده از پیش آگاهی های جوی میان مدت هواشناسی استان ترغیب کرد.

دکتر مجید خدابخش ، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل که در روز شنبه مورخ 4 دی 95 در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید افزود : وقوع هر حادثه ای در صورت بی توجهی به موضوع رعایت جوانب در کاهش تلفات و خسارات ، دارای پیامدهای منفی فراوان مادی و معنوی است به گونه ای که علاوه بر تحمیل هزینه های مالی به مردم و دولت آثار زیانبار روانی ، روحی و اجتماعی را نیز به همراه دارد.

وی اظهار کرد: بر اساس یک روند نادرست در جامعه ما اغلب چنین است که پس ازوقوع حادثه به فکر جبران خسارات می افتیم در حالی که می توان با صرف یک دهم از هزینه ، انرژی و وقتی که برای این منظور به کار می بریم میزان تلفات و خسارات را به کمترین ممکن برسانیم.

وی نقش پیش آگاهی های صادره از سوی هواشناسی استان را در زمینه جلوگیری از بروز زیان به محصولات کشاورزی مهم دانست و گفت: کشاورزان باید از این پیش آگاهی ها خبردار شوند.

وی در عین حال بیان کرد: در کنار صدور پیش آگاهی های جوی باید شیوه های علمی و مناسب برخورد با انواع دگرگونی های جوی به روستاییان آموزش داده شود چرا که اگر آنها نحوه رویارویی با پدیده های ناهنجار جوی را ندانند بطور یقین دانستن فقط اینکه وضعیت جوی در یک برهه زمانی چگونه خواهد شد هیچ سودی نخواهد داشت.

سخنرانی استاندار اردبیل بعد از ارائه گزارش مدیرکل هواشناسی و رئیس کارگروه بلایای جوی و توفان استان اردبیل ایراد شد. آقای علی دولتی مهر در گزارش خود به اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تاکید داشتند گروه پیش بینی و پیش آگاهی جوی استان از اول آذر ماه اقدام به صدور پیش آگاهی جوی میان مدت(7 تا 30 روزه) برای استان نموده است.

رئیس کارگروه بلایای جوی و توفان استان ، همچنین از پیشرفت 70 درصد فیزیکی راه اندازی رادار اردبیل خبر دادند و اعلام نمودند در صورت تامین اعتبار باقی مانده پروژه رادار، طی دو ماه رادار اردبیل عملیاتی خواهد شد.

آقای دولتی مهر، همچنین با ارائه نقشه پهنه بندی(مکان - زمان و شدت) مناطق پرخطر استان اردبیل به استاندار، خواستار تامین اعتبار لازم برای بروز رسانی اطلس الکترونیکی بلایای جوی و اقلیمی استان اردبیل شدند.

 

منبع خبر:

رسول همتی، دبیر کارگروه بلایای جوی و توفان استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-10-04(ostandar).htm

تاريخ خبر :

06/ 10 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.