;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

جلسه هماهنگی اعلام تعطیلی مدارس استان اردبیل تشکیل شد

جلسه هماهنگی اعلام تعطیلی مدارس استان اردبیل در روز شنبه مورخ 4 دی 95 با حضور نمایندگان ادارات ذیربط در سالن جلسه اداره کل آموزش و پرورش استان تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، معاون آموزش متوسطه اداره کل در این جلسه ضمن تشریح روند اعلام تعطیلی مدارس استان گفت: بر اساس مصوبات شورای آموزش و پرورش استان، اعلام تعطیلی مدارس در نواحی و مناطق به عهده فرمانداران و رؤسای آموزش و پرورش گذاشته شده است.

علی ورودی اظهار داشت: آموزش و پرورش در راستای توانمند سازی دانش آموزان و رعایت ساعات و روزهای آموزشی تلاش دارد تا حد امکان تعطیلی مدارس را به حداقل برساند.

ورودی افزود: استان اردبیل به جهت اقلیم خاص در روزهای برفی و سرد سال ناگزیر به تعطیلی مدارس است که در این راستا دستگاه های اجرایی استان بایستی در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.

معاون آموزش متوسطه استان تصریح کرد: همکاری نهادهای مختلف از جمله اداره کل هواشناسی و صدا و سیما در این راستا پر اهمیت بوده و همکاری دستگاه های اجرایی استان در جهت هماهنگی در روزهای خاص ضروری است.

معاون آموز ش ابتدایی استان نیز با اعلام این که اکثر تعطیلی مدارس در دوره ابتدایی اتفاق می افتد، افزود: ما علیرغم این که سلامت و تندرستی دانش آموزان را از اولویت های سیستم آموزشی می دانیم، اما اولیاء نیز بایستی قبول کنند که تعطیلی بیش از حد نیز به آموزش دانش آموزان ضربه می زند.

کمال عالیزاده بیان داشت: برنامه های مختلفی در مدارس برای جبران روزهای تعطیلی اندیشیده شده و توسط معلمان اجرا می گردد، اما همکاری اولیا در این زمینه می تواند کارسازتر باشد.

رسول همتی کارشناس هواشناسی نیز با تشریح وضعیت آب و هوایی استان، پیشنهاداتی جهت اعلام تعطیلی مدارس اعلام نمود.

گفتنی است در این جلسه نمایندگانی از ادارت مدیریت بحران استانداری، فرمانداری، صدا و سیما حضور داشتند.

لینک خبر:

http://arta.medu.ir/portal/home.php?ocode=1000000160&block=news&id=270549

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-10-04(amozes-parvaresh).htm

تاريخ خبر :

06/ 10 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.