;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری از هواشناسی اردبیل

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل در روز شنبه مورخ  2 آبان 1359، جلسه پدافند غیر عامل با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مهندس بخشعلی لطیفی در اولین روز هفته پدافند غیرعامل در محل اداره کل هواشناسی تشکیل گردید.

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل به تشریح نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل پرداخته و اظهار داشتند: هر نوع تغيير شكل، تغيير مكان و تغيير ماهيت و كاربري در سيستم هاي مختلف بايد به گونه اي طراحي شود كه ريسك آسيب پذيري را افزايش ندهد. که در این راستای در اداره کل هواشناسی استان کمیته پدافند غیرعامل تشکیل شده است، وی اضافه نمود در این اداره کل فعالیت هایی از جمله راه اندازی شبکه VPN تحت اینترنت جداسازی اینترنت از شبکه، راه اندازی شبکه وایرلسی استان، راه اندازی ساختار پشتیبان برق، تهک هواشناسی، تهیه چارت جایگزین در زمان بحران، ارائه دوره های آموزشی برای همکاران برگزاری جلسات منظم و همچنین طرح های در دست اقدام درحوزه پدافند غیرعامل چزو برنامه های اولویت دار هواشناسی می باشسد.

در ادامه بخشعلی لطیفی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری افزود: تشکیل اولین جلسه نکوداشت پدافند غیرعامل سال 1395 در اداره هواشناسی استان را به فال نیک گرفته و با ذکر اینکه مهمترین وظیفه پدافند غیرعامل پیشگیری از بحران و تسهیل مدیریت بحران می باشد استفاده از داده ها و پیش بینی های هواشناسی را در امر پیشگیری از مخاطرات جوی و اجرای طرح های مطالعاتی بسیار ضروری و مفید دانستند و همچنین به نقش اطلاعات هواشناسی در زندگی روزمره آحاد مردم اشاره نمودند. در پایان جلسه لطیفی از بخش های مختلف اداره کل از جمله بخش پیش بینی و مهندسی تجهیزات بازدید به عمل آوردند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-08-02(padafand).htm

تاريخ خبر :

03/ 08 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.