;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

جلسه هم اندیشی مسئولین و کارشناسان هواشناسی و مرکز تحقیقات فضایی ایران

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل در روز چهارشنبه مورخ 14 مهر 1395 رئیس مرکز تحقیقات فضائی ایران و هئیت همراه با مدیریت و کارشناسان اداره کل هواشناسی استان اردبیل در یک نشست تخصصی به تبادل اندیشه و اطلاعات در خصوص هوشمندسازی کشاورزی نوین و استفاده از امکانات سامانه ترویج هواشناسی کاربردی(تهک کشاورزی) در کشت و صنعت مغان پرداختند.

آقای مهندس علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در این جلسه با تشریح روند رو به رشد اجرای سامانه تهک بویژه به کاربر نهایی و کاربردی نمودن اطلاعات هواشناسی کشاورزی با هدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و تولیدات مواد غذایی اشاره نمودند.

آقای دکتر سهیل رادیوم سرپرست مرکز تحقیقات فضایی ایران نیز با ذکر اهمیت بسیار خاص کشت و صنعت و دامپروری مغان به عنوان قطب برتر تولید محصولات زراعی ، باغی و دامی در شمال غرب کشور، بیان داشتند نیاز احساس می شود که در این شرکت کشاورزی پویا و نوین راه اندازی گردد.

در ادامه این جلسه آقای دکتر رادیوم و هئیت همراه از مرکز پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان اردبیل بازدید بعمل آوردند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-07-14(faza).htm

تاريخ خبر :

17/ 07 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.