;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

جلسه مشترک کمیته سامانه تهک با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل

در راستای بهبود اثر بخشی توصیه های هواشناسی کشاورزی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل در راستای بررسی روند اجرای سامانه تهک کشاورزی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل به همراه معاون فنی و شبکه ایستگاهها و رئیس کمیته تهک هواشناسی استان در هفته دولت با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان دیدار نمودند.

علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل در این جلسه که در دفتر ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان انجام گرفت، با تشریح روند رو به رشد اجرای سامانه تهک در سطح استان با توجه به اهمیت آموزش و ارتقای دانش کاربران نهایی خواستار برگزاری کلاس های آموزشی مشترک و افزایش تعداد کاربران در سطح استان شدند.

مهندس عدیل سروی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز با تقدیر از تلاش کارشناسان هواشناسی در راستای ارسال توصیه های هواشناسی کشاورزی به کاربران از تعامل و برگزاری جلسات تخصصی مشترک کارشناسان دو دستگاه اجرایی استقبال و آمادگی سازمان جهاد کشاورزی را در استفاده از ظرفیت موجود اعلام نمودند.  

قابل ذکر است که سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) به ویژه تهک کشاورزی با محوریت توجه به نیاز کاربران نهایی به منظور کاربردی نمودن محصولات هواشناسی در راستای کاهش خسارات ناشی از بلایای جوی و اقلیمی، افزایش بهره­وری محصولات کشاورزی و تولیدات مواد غذایی در این استان از سال 93 شروع گردیده و در حال حاضر در استان اردبیل با کاربران گروه­های گندم، دامداری، سیب زمینی، باغداری، زنبورداری و شیلات در ارتباط دو سویه می باشد.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-06-04(tahak).htm

تاريخ خبر :

07/ 06 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.