;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

بازدید مدیر کل صدا و سیما از هواشناسی استان اردبیل در هفته دولت

 در دومین روز از هفته دولت (چهارشنبه سوم شهریور 1395) مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل به همراه معاونین خود از اداره کل هواشناسی استان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل در جلسه مشترکی که در سالن کنفرانس اداره کل هواشناسی برگزار گردید، علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل عملکرد و پیشرفت های هواشناسی را طی سه سال گذشته عنوان و از برنامه های آتی سازمان در راستای توسعه هواشناسی کاربردی با محوریت کاربران نهایی خبر داد. ایشان همچنین پیشرفت 75 درصدی رادار هواشناسی استان را اعلام و ابراز امیدواری نمود که با حمایت مسئولین استان و تامین اعتبار این پروژه تا پایان سال 95 به بهره برداری خواهد رسید که در صورت تحقق امکان پیش بینی های کوتاه مدت از دقت بیشتری برخوردار خواهد شد.

در این جلسه عبدالله مددی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با تجلیل از همکاری مستمر کارشناسان هواشناسی استان با بخش های خبر، سیما و رادیو آمادگی همه جانبه صدا و سیما را برای پیگیری مشترک تامین بودجه لازم از طریق مسئولان استانی برای پخش زنده اخبار هواشناسی از استودیو خبرتلویزیونی اعلام کرد. مدیر کل صدا و سیما توجه، نیاز و استقبال مردم از اخبار هواشناسی را یادآور شده و افزود: به همین دلیل خبر هواشناسی جزء بخش های ثابت اخبار رادیو و تلویزیون است بنابراین برای ارتقا سطح کیفی و کمی این خبرها و اهمیت پیش بینی های مختلف از اوضاع جوی و اطلاع رسانی به موقع به مردم استان، مسافران و گردشگران لازم است همه دست به دست هم دهند و مشکل تجهیزاتی لازم را حل کنند.

در ادامه جلسه از مرکز پیش بینی هواشناسی بازدید و از نزدیک با روند تهیه و صدور پیش بینی های جوی توسط کارشناسان پیش بینی آشنا شدند. آقای همتی سرپرست گروه پیش بینی و پیش آگاهی های جوی استان، ابزار و امکانات موجود را برای میهمانان توضیح داده و آمادگی هواشناسی استان را برای پخش زنده اخبار هواشناسی از استودیو خبرتلویزیونی اعلام نمودند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-06-03(irib).htm

تاريخ خبر :

04/ 06 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.