;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

جلسه کمیته تهک استان اردبیل با مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهر کورائیم

در راستای بهبود اثر بخشی سامانه تهک کشاورزی و بررسی روند اطلاع رسانی و ارسال توصیه های هواشناسی کشاورزی جلسه ای در مرکز خدمات کشاورزی شهر کورائیم از توابع شهرستان نیر در روز دوشنبه مورخه 01/06/95 برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور رئیس و کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهر کورائیم انجام گرفت مهندس هژبرپور رئیس کمیته سامانه تهک استان ضمن استمرار و بهبود کیفیت ارسال توصیه های کشاورزی بر افزایش تعداد کشاورزان فعال تاکید نموده و خواستار حضور کارشناسان هواشناسی در کلاس های آموزشی و ترویجی کشاورزان شدند.

مهندس محسنی رئیس مرکز خدمات کشاورزی شهر کورائیم نیز ضمن استقبال از تهیه و ارسال توصیه های هواشناسی کشاورزی، اطلاع رسانی بموقع پیش بینی های صادره به کشاورزان را بسیار مفید ارزیابی کرده و بهره برداری از آن را در نظام نوین ترویج کشاورزی( کاشت، داشت و برداشت – مکانیزاسیون- ... ) امری ضروری دانستند. ایشان همچنین به جهت پتانسیل اراضی کشاورزی این منطقه، استفاده بهینه از این فرصت را در جهت افزایش بهره وری برای کشاورزان با اطلاع قبلی از پیش بینی های صادره از سوی هواشناسی استان اجتناب ناپذیر دانسته و خواستار تجهیز و ارتقای ایستگاه هواشناسی در این منطقه شدند.

در ادامه جلسه جهت بررسی روند اجرای سامانه تهک بازدیدی از مزارع سیب زمینی منطقه انجام گرفت و از نزدیک با کشاورزان فعال گفتگو و نظرات ایشان را جویا شدند. 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-06-01(tahak).htm

تاريخ خبر :

10/ 06 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.