;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

کارکنان هواشناسی استان اردبیل در دهه مبارک کرامت

 با شعار توسعه هواشناسی کاربردی موفق به صعود قله سبلان شدند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، پیرو هماهنگی های قبلی در جلسه شورای اداری و تصویب عناوین برنامه های دهه کرامت و گرامیداشت ایام ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) ضمن اطلاع رسانی عمومی در سطح ادارات و ایستگاههای هواشناسی استان، گروهی از پرسنل هواشناسی استان عصر پنجشنبه 14 مرداد ماه جهت صعود به قله سبلان اعزام شدند.

این گروه از کارکنان هواشناسی استان که متشکل از کارشناسان ایستگاههای هواشناسی استان از جمله ایستگاه هواشناسی خلخال، ایستگاه هواشناسی نمین، ایستگاه هواشناسی فرودگاه اردبیل و جمعی از پرسنل اداره کل بودند، عصر پنجشنبه از اردبیل به سمت مشگین شهر عزیمت نموده و در نیمه شب به پناهگاه رسیدند و پس از چند ساعت استراحت از ساعت 3 صبح حرکت به سوي قله را آغاز و در ساعت 9 صبح روز جمعه 15 مرداد ماه موفق به صعود قله سبلان شده و به دریاچه سبلان رسیدند.

سبلان یکی از قله های مرتفع ایران به حساب می آید که معمولا در تمام فصول سال در قله آن می توانیم شاهد برف باشیم. در طول مسیر حرکت معمولاً از محلهایی به نام قوتورسویی و شابیل( با ارتفاع 2700 متر) عبور نموده و به سمت پناهگاه در ارتفاع 3700 متری می رسند و معمولاً از پناهگاه جهت صعود به قله (4811 متری) حرکت می کنند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-05-15(sabalan).htm

تاريخ خبر :

17/ 05 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.