;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

بررسی اولویت های پژوهشی سال 95 هواشناسی در استان اردبیل با رویکرد توسعه هواشناسی کاربردی(تهک)

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، در جلسه ای که با حضور کارشناسان هواشناسی و اعضای کمیته راهبری سامانه تهک استان در روز پنجشنبه مورخه 3/4/95 در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید، عناوین اولویت های پژوهشی سازمان هواشناسی بررسی گردید.

 علی دولتی مهر، مدیرکل هواشناسی استان ضمن اعلام جایگاه و ضرورت پژوهش در راستای پیشرفت هواشناسی کشور، اظهار داشت: رویکرد اجرای پژوهش های اداره کل هواشناسی استان در راستای توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) خواهد بود.

ایشان با دعوت از کارشناسان جدیدالاستخدام هواشناسی در عضویت سامانه تهک وگروه پژوهش افزود: برای سال 95 محورها و عناوین پژوهشی بسیار متنوع بوده و اعتباراتی نیز در نظر گرفته شده که امید است با هماهنگی گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی، پژوهش های کاربردی به ویژه با رویکرد تهک در سال جاری انجام گیرد.

در ادامه قاسم هژبرپور سرپرست گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی استان، محورها و عناوین پژوهشی سازمان هواشناسی را که بالغ بر 14 موضوع و 70 عنوان می باشد، از طریق پاورپوینت برای همکاران تشریح و موضوعات متناسب با استان اردبیل با نظر کارشناسان اولویت بندی گردید.

عباس شاهماری، دبیر کمیته راهبری سامانه تهک نیز ضمن سپاس از استقبال همکاران جدیدالاستخدام از برنامه های تهک، آمادگی این کمیته را در استفاده از پتانسیل نیروی انسانی موجود اعلام نموده و اولویت توسعه هواشناسی کاربردی به ویژه تهک کشاورزی را در راستای برنامه های پژوهشی سال جاری خواستار شد. 

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-04-03(tahak).htm

تاريخ خبر :

05/ 04 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.