;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 
 

 تهک در اولویت برنامه های اجرایی هواشناسی استان اردبیل قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، اولین جلسه مشترک سامانه توسعه هواشناسی کاربردی( تهک کشاورزی ) و کارگروه توسعه مدیریت هواشناسی استان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید.

علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل در این جلسه که با حضور مسئولین کارگروه توسعه مدیریت هواشناسی استان و دبیران گروه های کاربری سامانه تهک در روز یکشنبه مورخه 23/3/95 برگزار گردید، ضمن تشریح برنامه های اولویت دار و هم راستا با اقتصاد مقاومتی سال 95 هواشناسی استان، خواستار پیشبرد هرچه بهتر برنامه های تهک با توجه به تاکید سازمان بر توسعه هواشناسی کاربردی در سطح کاربران نهایی شدند.

قابل ذکر است که سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) به ویژه تهک کشاورزی با محوریت توجه به نیاز کاربران نهایی به منظور کاربردی نمودن محصولات هواشناسی در راستای کاهش خسارات ناشی از بلایای جوی، افزایش بهره­وری محصولات کشاورزی و تولیدات مواد غذایی در این استان از سال 93 شروع گردیده و در حال حاضر با کاربران گروه­های گندم، دامداری، سیب زمینی، باغداری، زنبورداری و شیلات در ارتباط دو سویه می باشد.

پس از بحث و بررسی کارشناسان و مسئولین محترم واحدها مصوب گردید، از آنجائیکه اهداف سامانه تهک در راستای اقتصاد مقاومتی می­باشد، ضمن تکمیل اعضای کمیته و دبیران گروه­های کاربری سامانه تهک، اهداف اجرایی تهک در اولویت برنامه­های عملیاتی سال 95 هواشناسی استان قرار گیرد.   

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-03-23(tahak).htm

تاريخ خبر :

24 / 03 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.