;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 
 
 

بازدید مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات هواشناسی کشور از پیشرفت عملیات نصب سایت رادار هواشناسی استان اردبیل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، مهندس نیاز علیزاده در روز دوشنبه مورخه 17/03/1395 از سایت رادار هواشناسی استان اردبیل بازدید بعمل آوردند.  

علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل که بازدیدکنندگان را همراهی می کرد، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت مسئولان استان و سازمان اعلام نمود که انشاءالله در صورت تامین اعتبار در سال 1395 سایت رادار هواشناسی بطور کامل راه اندازی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نیاز علیزاده نیز ضمن قدردانی از پیشرفت سریع عملیات نصب پروژه رادار هواشناسی استان اردبیل اعلام نمودند این سایت نهمین سایت هواشناسی کشور بوده که البته نیازمند ایجاد بستر ارتباطی قوی، قابل اطمینان و پرسرعت است تا انتقال به موقع داده های رادار جهت استفاده بهینه انجام گیرد و در این راستا قول مساعدی دادند تا در انتقال داده از طریق شبکه وایرلس و APN انجام گیرد. 

سایت رادار هواشناسی استان در منطقه شوندره سی گرمی در ارتفاع 1844 متری با قابلیت پوشش 80  درصد از مساحت استان اردبیل احداث گردیده که عملیات آن از اوایل سال 94 شروع شده و با تکمیل محوطه و تجهیزات و امکانات جانبی با اختصاص اعتبار مورد نیاز در سال 95 به اتمام خواهد رسید.  

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-03-17(radar).htm

تاريخ خبر :

20 / 03 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.