;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

بازدید استاندار اردبیل از سازمان هواشناسی کشور

استاندار اردبیل در دیداری که با رئیس سازمان هواشناسی کشور داشت، نسبت به تامین اعتبار در خصوص پروژه  نصب و راه اندازی رادار اردبیل قول مساعد داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور روز دوشنبه 20/2/1395 میزبان دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در سازمان هواشناسی کشور بود.
دکتر پرهیزکار در این نشست ضمن اشاره به شناخته نبودن نقش و جایگاه هواشناسی در بین دستگاه های اجرایی، توضیحات مبسوطی در مورد فرایند پیش بینی، انواع تهک بویژه تهک کشاورزی و ... ارائه نمود.
استاندار اردبیل با اشاره به ارتقاء گستره خدمات رسانی هواشناسی طی ده سال گذشته، گفت: هواشناسی زندگی سنتی را به زندگی صنعتی تبدیل کرده است. وی جانمایی نامناسب فرودگاه اردبیل را نمونه عینی عدم استفاده از داده های هواشناسی بیان نمود.
دکتر خدابخش از نحوه تولید محصولات هواشناسی و اطلاع رسانی مناسب به بخش های مختلف اجرایی استان ابراز رضایت نمود و در خصوص تهک کشاورزی تاکید کرد: دانشکده کشاورزی و هواشناسی استان با در نظر گرفتن توان های اقلیمی مناطق مختلف استان نسبت به تغییر و اصلاح الگوی کاشت، داشت و برداشت اقدام نمایند.
دکتر خدابخش در خصوص تخصیص اعتبارات هزینه ای و تامین اعتبار مورد نیاز پروژه نیمه تمام رادار هواشناسی استان قول مساعد داد. استاندار اردبیل در خاتمه از مرکز پیش بینی، مرکز مخابرات، اداره فنی و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان هواشناسی بازدید نمود.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-02-20(ostandar).htm

تاريخ خبر :

22 / 02 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.