;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

کارگروه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گرمی

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان در جلسه کارگروه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گرمی(شنبه 18 اردیبهشت) با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان بیان داشتند هواشناسی در کاهش اثرات بلایای جوی و اقلیمی نقش کلیدی را دارد و پیش بینی دقیق و به هنگام می تواند این نقش را ایفا نماید.

علی دولتی مهر در ادامه جلسه به پروژه راداری استان که درشهرستان گرمی درحال اجرا می باشد اشاره داشتند که پایش وضعیت جوی و سامانه های جوی قبل از ورود به منطقه حایز اهمیت می باشد و می تواند درپایش بلایای جوی نقش اساسی را داشته باشد این مسئول افزود هدف از اجرای این پروژه آشکارسازی به وضعیت جوی، نظارت، ردیابی پدیده های مختلف جوی، پایش توده های فعال و همچنین آشکارسازی شرایط بد آب و هوایی و تفکیک نوع بارش به صورت اطلاعیه و اخطاریه در مدیریت بحران قرار می گیرد. همچنین مدیرکل هواشناسی استان گفت با توجه به اینکه برای پروژه رادار تاکنون در حدود 65 میلیارد ریال هزینه شده در صورت تامین اعتبار 15 میلیارد ریال در سال جاری قابل بهره بردار و افتتاح خواهد بود و در نتیجه به بهبود پیش بینی های کوتاه مدت کمک خواهدکرد.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-02-18(germi).htm

تاريخ خبر :

18 / 02 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.