;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

براساس سازکارهای آب و هوایی بحران های محیطی به حالت پایداری می رسند!

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان در جلسه کارگروه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بیله سوار که در روز 18 اردیبهشت باحضور مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل برگزار گردید بیان داشتند که آب و هوا یکی از اساسی ترین فراسنج های عوامل محیطی در ایجاد مخاطرات و بحران های محیطی نقش مهمی دارد.

دراین راستا علی دولتی مهر اشاره نمودند که یکی از مهمترین ماٌموریت و اهداف اداره کل ارائه خدمات کاربر محور می باشد که سامانه توسعه هواشناسی کاربردی ( تهک ) از سال 94 با 400 نفر کشاورز محصولات و خدمات هواشناسی با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی مستقیماً توصیه های هواشناسی کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

این مسئول افزود در برنامه عملیاتی سال 95 برنامه ریزی شده که توصیه های هواشناسی کشاورزی در راستای تهک کشاورزی تعداد 12000 نفر در استان اردبیل از کشاورزان استان خدمات توصیه هواشناسی کشاورزی را دریافت نمایند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-02-18(belehsavar).htm

تاريخ خبر :

20 / 02 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.