;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

 برگزاری نشست سالیانه کارکنان اداره کل هواشناسی استان اردبیل

 

به گزارش روابط عمومي هواشناسی استان اردبیل، نشست سالیانه کارکنان اداره کل هواشناسی استان اردبیل در روز پنجشنبه 26 فروردین 1395 با حضور همکاران محترم از کلیه شهرهای استان در سالن اجتماعات اداره کل هواشناسی استان اردبیل تشکیل شد.

نشست با پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع شد. در ادامه دبیر نشست (آقای غلامرضا گلمرادی) در مقدمه ای کوتاه ضمن اشاره به رویدادهای سال گذشته ، سال جدید را به تمامی همکاران تبریک و خیر مقدم گفت.
در ادامه برنامه آقای دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان طی سخنانی ضمن تبریک سال جدید و ابراز همدردی با همکارانی که سال گذشته در از دست دادن عزیزان خود عزادار شده بودند، به تشریح عملکرد مدیریت در سال گذشته و اهداف و برنامه های آتی اداره کل هواشناسی پرداختند. آقای مهندس دولتی مهر با توجه به نام گذاری سال 1395 بنام سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" توسط مقام معظم رهبری٬ خواستار توجه و نهادینه سازی این شعار در برنامه های کاری و اجرایی اداره کل و ادارات و ایستگاههای تابعه شدند. مهندس دولتی مهر همچنین از پیشرفت قابل توجه پروژه رادار هواشناسی و تکمیل و راه اندازی آن در سال 1395 در صورت تخصیص اعتبارات درخواستی خبر داد. ایشان با تاکید مجدد بر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) خواستار تلاش و فعالیت بیشتر تمامی همکاران در این زمینه شدند.
سخنران بعدی آقای سیاوش محمدی معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان بودند که درباره عملکرد معاونت فنی در سال گذشته توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان پشتیبانی سامانه خودکار هواشناسی فرودگاهی اردبیل ( CAT II) و عملیاتی نگهداشتن آن توسط کارشناسان مهندسی تجهیزات هواشناسی استان، نصب و راه اندازی UTM، جداسازی شبکه داخلی از شبکه اینترنت، نصب و راه اندازی بسترهای ارتباطی پشتیبان از جمله شبکه مجازی VPN اینترنت ، بستر ارتباطی MPLS و APN ، نگهداری و پشتیبانی شبکه وایرلس، ایستگاههای سینوپتیک خودکار ، جاده ای و بارانسنجی ، بازسازی دستگاهها ، بسترها و تجهیزات آسیب دیده از اصابت صاعقه سال گذشته را از جمله اقدامات انجام گرفته توسط این معاونت برشمردند.
در ادامه جلسه روسای ستادی هواشناسی استان به تشریح مسائل حوزه کاری خود پرداختند. آقای عظیم بهبودی ریاست اداره توسعه مدیریت و منابع توضیحاتی در خصوص احکام کارگزینی و شغلی همکاران و هم چنین مرخصی کارکنان ادارات و ایستگاههای تابعه ، نحوه ارتقاء کارکنان و دریافت طبقه تشویقی ارائه نمودند. همچنین در خصوص بیمه تکمیلی کارکنان و قرارداد با بیمه پارسیان نیز توضیحاتی ارائه نمودند.
آقای محمد زارعی مسئول حراست هواشناسی استان در خصوص مسائل امنیتی ادارات و ایستگاههای تابعه توضیحاتی ارائه و در خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی و همچنین سفرهای خارجی همکاران نکاتی را عنوان نمودند.
آقای قاسم هژبرپور سرپرست گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی درخصوص ارسال آمار و اطلاعات ایستگاههای تابعه و همچنین در خصوص آموزش همکاران توضیحاتی ارائه نمودند.
در ادامه نشست آقای رسول همتی با ارائه مقاله ای تحت عنوان "نقش سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) در اقتصاد مقاومتی استان" بیان داشتند:

با دقت در تولید اطلاعات خام هواشناسی توسط پرسنل محترم اداره پایش و تولید مدل های منطقه ای با حمایت سازمان هواشناسی کشور با هدف رقابت با تولیدات خارجی(بویژه در بخش نرم افزارهای هواشناسی) و ارائه کیفیت بهتر و خدمات بیشتر، با اهتمام در صدور پیش بینی های کاربردی، هواشناسی استان اردبیل بطور غیر مستقیم می تواند نقش تاثیرگذار در افزایش راندمان تامین مواد غذائی و اقتصاد مقاومتی استان داشته باشد.

خانم اصلانیان سرپرست اداره مهندسی و تجهیزات در خصوص تکمیل فرم های ادوات فنی، نگهداری ایستگاههای خوکار و سامانه ICS توضیحاتی ارائه نمودند.
آقای محمدباقر فرض الله پور رئیس اداره شبکه پایش در خصوص عملکرد این اداره در سال گذشته و همچنین برنامه های سال آتی این اداره توضیحاتی ارائه نمودند. همچنین در زمینه مشکلات به وجود آمده در ارسال گزارشات جوی و تاخیر و تعجیل در ارسال گزارشات نیز مواردی را مطرح کردند.
آقای عباس شاهماری سرپرست مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی اردبیل در خصوص سامانه تهک و کاربردی نمودن آن در بین کاربران و همچنین تدوین سند گندم توضیحاتی ارائه و از کلیه همکاران درخواست نمودند که با همکاری با نهادهای موثر در این زمینه مثل مدیریت جهاد کشاورزی برای کاربردی نمودن این سامانه تلاش بیشتری به عمل آورند.
آقای اکبرنیا دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان در خصوص شورای راهبری ، کمیته ها تخصصی آن و تهیه برنامه عملیاتی توسط ادارت و ایستگاههای تابعه توضیحاتی ارایه و از رؤسای ادارات و ایستگاهها در خواست نمودند که با توجه به دستورالعمل و بخشنامه صادره به موارد درخواستی عمل نمایند.
همچنین رؤسا و مسئولین محترم ادارت و ایستگاههای تابعه در ادامه نشست ، نقطه نظرهای خود را پیرامون مسائل و مشکلات اداری بیان نمودند.
در ادامه نشست مراسم تقدیر از کارمندان نمونه طی سال گذشته به عمل آمد و در آن از همکاران برتر به شرح ذیل تجلیل به عمل آمد:
کارشناسان برتر هواشناسی همدیدی:
1) غلام رضا گلمرادی

2) رضا الله قلی پور

3) بهمن جوادی

4) یوسف قاسمی

5) خلقت امینی

6) جبرائیل حاجی زاده

7) محمد احمدپور

8) سید عیسی خانکشی زاده
کارشناسان برتر:
1
) علی اکبرنیا(مسئول شورای راهبری توسعه مدیریت)

2) یعغوب عبدالله نژاد(کارشناس شبکه پایش)

3) محمد فاخر(کارشناس گروه پیش بینی)

4) علی محمدی(مسئول کارگزینی)
کارمندان برتر:
1) بهروز شکری (کارمند اداره هواشناسی خلخال)

2) قاسم اصغری (کارمند اداره کل هواشناسی استان)
ادارات برتر:
1) اداره مهندسی تجهیزات بعنوان اداره ستادی نمونه
2) هواشناسی خلخال بعنوان اداره نمونه استانی

3) هواشناسی نیر بعنوان ایستگاه نمونه استانی

همچنین از آقایان شاپور روحبخش و محمد فاخر که در مسابقات پینگ پنگ به مناسبت روز جهانی هواشناسی مقام اول و سوم را کسب کرده بودند تقدیر بعمل آورده شد.
این نشست دو مصوبه داشت:

- مقرر گردید حق عضویت همکاران محترم در تعاونی هواسپهر از 400000 ریال به 500000 ریال در ماه افزایش یابد.

- مصوب گردید آقای یوسف قاسمی دبیری نشست سال 1395  را برعهده گیرد.
در ادامه نشست کارگاه آموزشی سامانه اتوماسیون اداری فرزین توسط آقای رامین عابدی اصل(کارشناس فن آوری اطلاعات و ارتباطات) برگزار و نحوه کار با این سامانه تشریح گردید.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1395/1395-01-26(neshast).htm

تاريخ خبر :

29 / 01 / 1395

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.