صفحه نخست

نحوه تماس با ما

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

آموزش در اداره کل هواشناسی استان اردبیل

 کتاب مدت‌ها است كه اصلی‌ترین منبع اطلاعاتی در امر آموزش محسوب می‌شد، اما تحولات و پیشرفت‌های سریع فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های اخیر سبب شده است  بسیاری از جنبه‌های زندگی بشر دستخوش تغییرات بنیادین شود.

یکی از اين حوزه‌ها، آموزش است که بسیاری از محدودیت‌ها به سبب پیشرفت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در حال از بین رفتن مي باشد. در اين راستا آموزش الکترونیکی یکی از زمینه‌هایی است که استفاده از آن به جهت ارتقای کیفیت آموزش اجتناب ناپذیر است.

بنابراين آموزش الکترونیکی آموزشي است که از پیدایش اینترنت و گسترش این پدیدهٔ فن‌آوری و استفاده از قابلیت‌های آن ایجاد گردیده است كه در حقیقت مي توان گفت شيوه آموزش از راه دور برطرف کننده نیاز انسان‌های پرس‌وجوگر و خواهان یادگیری با توجه اختیاری بودن زمان و مکان است. به‌طور کلی منظور از آموزش الکترونیکی بهره‌گیری از سیستم‌های الکترونیکی با هدف کاستن از رفت و آمدها و صرفه‌جویی در وقت و هزینه و در ضمن یادگیری بهتر و آسان‌تر صورت می‌گیرد.

این نوع آموزش در برخي دوره هاي پودماني سازمان هواشناسي می‌توانند جایگزین کلاس‌های حضوری باشند. به عبارتي می‌توان گفت آموزش الکترونیکی به منزله آوردن یادگیری برای همكاران به‌جای آوردن همكاران در كلاس دوره هاي پودماني برای یادگیری مي باشد. یادگیری الکترونیکی از طریق ابزارهای الکترونیکی متنوع از جمله اینترنت عرضه و با شیوه‌های مختلف کنترل می‌شود و اجرای آن بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی (یادگیری هم‌زمان/غیرهم‌زمان) می‌باشد. هدف از برگزاري اين نوع آموزش ارتقاي دانش و مهارتهاي نيروي انساني با بکارگيري برنامه اي به روز و مقرون به صرفه مي باشد. حتي اگر همكاري وقت کافي براي حضور در کلاس هاي حضوري نداشته باشند، مي توانند از آموزش الكترونيكي استفاده نماينداين نوع آموزش هزينه اي براي ادارات كل استان ها ايجاد نخواهد کرد. علاوه بر اين كه همكاران بطور همزمان با پيشرفت فناوري، اطلاعات خود را به روز مي کنند.

در حوزه آموزش الکترونیکی دوره هاي پودماني مصوب سازمان هواشناسي كشور، اداره كل هواشناسي استان اردبيل بعنوان اولين اداره كل با همت و تلاش همكاران بخش آموزش و ياري خداوند متعال گام اول را در سال 1389جهت برگزاري آموزش الکترونیکی ابرشناسي و پديده هاي مرتبط با آن را در سطح كشور برداشته است.

 از مزاياي آموزش الکترونيکی مي توان به موارد زیر اشاره کرد:  

- هزينه هاي مربوط به ماموريت و سايرمشكلات  مرتبط را کاهش داده و اجراي آمـــوزش را براي ادارات كل تسهيل مي نمايد.

- هزينه هاي مربوط به مسافرت رفت و آمد و دوري از خانواده کاهش مي يابد.

- نيازي به صرف وقت و حضور در كلاس هاي دوره نمي باشد.

- ظرفيت پذيرش محدود نمی باشد.

- امکان آموزش فردی در کنار خانواده و اداره فراهم می شود.

 

نام دوره

زمان برگزاري امتحان

مشخصات دوره

 ارائه شده

فرم درخواست شرکت

 در دوره آموزشی

تعداد و اسامي

شركت كنندگان

دريافت

جزوه ها

نمرات پايان

دوره

دوره جديد

در صورت برگزاری متعابقا اعلام خواهد شد

 

 

 

 

 

 

بايگاني

دوره هاي

برگزار شده

دومین دوره نماز ویژه کارکنان

(28 ساعت)

9 آبان 1392

مدرس:

حجت الاسلام و المسلمین محمد یدالله

 

 

 

 

دوره آمار و اقلیم شناسی

(60 ساعت)

16 آبان 1392

مدرسین:

دولتی مهر -هژبرپور

 

17 نفر

   

پديده شناسي و نحوه گزارش هواي حاضر(79-40)

آبان 1391

دریافت

دريافت

 

 

 

نحوه گزارش هواي حاضر

29 فروردين 1391

دريافت

     

دريافت

ابرشناسي و پديدههاي مرتبط با آن

دي

1389

دريافت

 

دريافت

دريافت

دريافت

 

اعضاي کارگروه آموزش اداره کل هواشناسي استان اردبیل

نام و نام خانوادگي

سمت

علی دولتی مهر

رئیس

قاسم هژبرپور

دبیر

سیاوش محمدی

عضو

رسول همتی

عضو

 عظیم بهبودی

عضو

بهزاد قادسي

عضو

محمد زارعی

عضو

نماینده استانداري

عضو

 

;


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.